مشکل شارژ نشدن گوشی سامسونگ در حالت خاموش

ااستفاده از مراحل موجود در این صفحه، مشکلات زیر را در تلفنتان برطرف کنید:     تلفن روشن نمی&

توسط مدیر سایت در 17 آبان 1402

ااستفاده از مراحل موجود در این صفحه، مشکلات زیر را در تلفنتان برطرف کنید:

    تلفن روشن نمی‌شود
    صفحه‌نمایش تلفن تصویری نشان نمی‌دهد یا سیاه است
    تلفن روشن می‌شود اما بلافاصله خاموش می‌شود

نگه داشتن دکمه روشن/ خاموش

ابتدا، دکمه روشن/خاموش تلفن را به‌مدت ۵ تا ۷ ثانیه پایین نگه‌دارید. این کار معمولاً تلفن را بازراه‌اندازی می‌کند.
عیب‌یابی کابل، شارژر، پریز، و قاب

    بررسی کنید که شارژر و کابل سالم باشند؛
        آن‌ها را با دستگاه دیگری امتحان کنید؛
        بررسی کنید اتصال کابل به شارژر و تلفن، درست و محکم باشد.
        مطمئن شوید چیزی (مثلاً گرد و غبار یا پرز) در درگاه تلفن وجود نداشته باشد؛
    بررسی کنید که پریز کار کند؛
        شارژر را به پریز دیواری متصل کنید؛
        چیز دیگری (مثلاً چراغ) را به پریز برق وصل کنید؛
    مطمئن شوید وسیله‌های جانبی (مثل جلد محافظ یا بسته باتری) حسگرهای روی تلفن را نپوشانده باشد یا دکمه‌های آن را فشار نداده باشد.

عیب‌یابی شارژ باتری

تلفنتان را بااستفاده از کابل، شارژر، و پریز سالم به برق وصل کنید و یک دقیقه صبر کنید.

    اگر نماد باتری را روی صفحه ببینید، تلفنتان خاموش و درحال شارژ شدن است. می‌توانید بلافاصله آن را راه‌اندازی مجدد کنید.
    اگر چراغ قرمز رنگی ببینید، شارژ باتری‌تان به‌طور کامل تخلیه شده است؛ اگر چراغ قرمز چشمک می‌زند، شارژ کافی برای روشن شدن وجود ندارد. قبل از بازراه‌اندازی، تلفنتان را برای حداقل ۳۰ دقیقه شارژ کنید.
    اگر بعد از اتصال تلفن به پریز نماد باتری یا چراغ قرمز را نمی‌بینید، شاید مشکل از صفحه‌نمایش باشد.

نکته: نمادهای باتری و چراغ‌ها ممکن است بسته به مدل تلفن متفاوت باشند. برای جزئیات تلفنتان، .
عیب‌یابی صفحه‌نمایش

    دکمه روشن/خاموش را به‌مدت ۳۰ ثانیه فشار دهید؛
    حدود ۲ دقیقه صبر کنید؛
    زنگ تلفنتان را به‌صدا در آورید. می‌توانید از تلفن دیگری با تلفن خود تماس بگیرید یا از «دستگاهم را پیدا کن» استفاده کنید. .
    اگر تلفن زنگ می‌خورد، . اگر تلفن زنگ نمی‌خورد، به مراحل پیشرفته (در زیر) بروید.

عیب‌یابی با مراحل پیشرفته

مناوابستگی ما به تلفن‌های همراه به حدی زیاد است که نمی‌توان روزی را بدون تلفن همراه تصور کرد! چنانچه تلفن همراه‌مان با مشکلاتی مواجه شود، ممکن است بسیاری از کار‌های روزانه‌مان با اختلالی جدی روبرو شود. یکی از مشکلات متداولی که کاربران گزارش داده‌اند، مشکل شارژ نشدن گوشی سامسونگ در حالت خاموش است.

تصور کنید که کار ضروری‌ای دارید و گوشی سامسونگ‌تان شارژ نمی‌شود، یا درصورتی‌که شارژ می‌شود باتری گوشی زود خالی می‌شود. البته شارژ نشدن گوشی بر اثر ضربه طبیعی است در غیر اینصورت باید دلایل دیگری را بررسی کرد. اما چه راهکاری برای مشکل شارژ نشدن گوشی سامسونگ در حالت خاموش وجود دارد؟ در این مقاله همراه ما باشید تا ۹ راهکار ساده و کاربردی برای بررسی و رفع عدم شارژ شدن گوشی سامسونگ را با هم بررسی کنیم.

    از پریز برق دیگری استفاده کنید

لازم به ذکر است که بهتر است که لوازم جانبی گوشی سامسونگ خود را از برند سامسونگ تهیه کنید که گوشی با لوازم جانبی بیشترین هماهنگی را داشته باشد. حتی اگر می‌خواهید هندزفری برای خود تهیه کنید و گوشی شما نیز سامسونگ است پیشنهاد می‌کنیم که بخرید تا بیشترین هماهنگی را بین دیوایس‌های خود داشته باشید.

    سالم بودن کابل شارژ را بررسی کنید

علت شارژ نشدن و یا هر مدل دیگری از سری مدل‌های برند سامسونگ می‌تواند یکسان باشد؛ اگر کابل شارژ دیگری در دسترس دارید، گوشی را با کابل دیگری به شارژ بزنید. کابل شارژ بر اثر کشیدگی، و‌ گره و پیچ و تاب خوردن ممکن است اتصالات داخلی آن قطع و وصل شده و گوشی به درستی شارژ نشود.

    آداپتور علت شارژ نشدن گوشی سامسونگ در حالت خاموش

یکی دیگر از دلایل شارژ نشدن گوشی سامسونگ در حالت خاموش می‌تواند مربوط به آداپتور باشد. کابل شارژ خود را با آداپتور دیگری امتحان کنید. اگر مشکل از آداپتور بود برای خرید آداپتور جدید توجه داشته باشید که آداپتوری تهیه کنید که با اطلاعات آمپر و وات موجود روی بدنه آداپتور مطابقت داشته باشد.

چراکه اگر گوشی خود را با آمپر و وات بیش از آنچه که برای باتری شما تعریف شده شارژ کنید، به زودی شاهد خرابی باتری موبایل‌تان خواهید بود. اگر امکان دسترسی به آداپتور ندارید گوشی را با کابل به لپ‌تاپ یا کامپیوتر متصل کنید و از سالم بودن آداپتور مطمئن شوید. آداپتور معیوب باتری گوشی را خراب کرده و می‌تواند عامل کندی و هنگی گوشی نیز باشد.

استفاده از لوازم جانبی فیک می‌تواند کارکرد گوشی را با مشکلات جدی همراه کند، سعی کنید لوازم جانبی خود را از فروشگاه معتبری تهیه کنید. در این خصوص جانبی بهترین عرضه‌کننده لوازم جانبی موبایل در ایران است. در فروشگاه جانبی انواع لوازم جانبی از ، تا خرید ، باتری موبایل، کابل شارژ، پاوربانک و صد‌ها لوازم دیگر را می‌توانید به صورت اینترنتی و با گارانتی ۷ روز بازگشت کالا تهیه کنید.

    سوکت معیوب یکی از دلایل شارژ نشدن گوشی سامسونگ

برای شناسایی مشکل شارژ نشدن گوشی سامسونگ در حالت خاموش و حتی در حالت روشن باید هر نوع اتصالاتی را تست و بررسی کرد. ممکن است سوکت داخل موبایل کج شده باشد. ممکن است سوکت را با فشار جا‌زده شده و کج شده باشد و همین باعث شده که کابل شارژ با سوکت داخل گوشی به خوبی تماس پیدا نکند.

پورت شارژ خود را بررسی کنید اگر کج شده بهتر است با یک سنجاق به آرامی سوکت را صاف کنید. در حین صاف کردن سوکت شارژ بهتر است برای جلوگیری از مشکلات احتمالی گوشی را خاموش کنید.

    گیر کردن آشغال در سوکت شارژ گوشی سامسونگ

جرم و یا هر نوع آشغال و آلودگی‌ای ممکن است در پورت شارژ گیر کرده باشد. ابتدا گوشی سامسونگ خود را خاموش کنید و سپس با خلال‌دندان یا سنجاق، سوکت شارژ را بررسی کنید که آشغال یا هر نوع آلودگی دیگر در آنجا گیر نکرده باشد. سپس دوباره کابل شارژ را به سوکت متصل کنید و دوباره نحوه شارژ را بررسی کنید.

    خرابی باتری می‌تواند علت شارژ نشدن گوشی سامسونگ باشد

یکی از مهمترین دلایل مشکل شارژ نشدن گوشی سامسونگ در حالت خاموش می‌تواند باتری باشد. اگر باتری گوشی فیک باشد یا از شارژر و آداپتور فیک استفاده کرده باشید، باتری گوشی به مرور خراب می‌شود و دیگر کارایی لازم را نخواهد داشت. اگر باتری گوشی سامسونگ شما قابل تعویض است، باتری گوشی را تعویض کنید؛ البته پیشنهاد می‌کنیم که قبل از تعویض برای اطمینان از خرابی باتری، گوشی را برای بررسی به یک متخصص فنی بسپارید.

لازم به ذکر است که اگر تعداد دفعات خاموش شدن گوشی به علت عدم شارژ بیش از ۵۰۰ بار باشد، باتری کارایی لازم خود را از دست می‌دهد؛ پیشنهاد می‌کنیم که گوشی سامسونگ خود را هنگامی که شارژ آن به ۹ درصد رسید به شارژ بزنید و درصورتی‌که درصد شارژ به ۹۰ رسید، گوشی را از شارژر جدا کنید.

    سیستم عامل گوشی سامسونگ را بروزرسانی کنید

ممکن است علت روشن نشدن گوشی در حالت خاموش نرم‌افزاری باشد؛ معمولاً کمپانی سامسونگ طی دوره‌های مشخصی برای انواع مدل‌های برند خود بروزرسانی‌هایی را برای عملکرد بهینه‌تر منتشر می‌کند. با نصب آخرین ورژن اندروید برای گوشی سامسونگ خود علاوه بر اینکه سرعت گوشی شما بیشتر می‌شود به شناسایی و ارتباط عدم شارژ شدن گوشی در حالت خاموش نیز با آپدیت نیز پی می‌برید.

چنانچه اخیراً گوشی سامسونگ خود را بروزرسانی کرده‌اید و از آن تاریخ به بعد مشکل عدم شارژ شدن گوشی سامسونگ خود را داشته‌اید، بهتر است گوشی خود را به تاریخ قبل از آپدیت ریستور کنید.

    بازگشت به حالت کارخانه آخرین راه حل برای شارژ گوشی سامسونگ

شارژ نشدن گوشی بر اثر ضربه | علامت شارژ میاد ولی شارژ نمیشه سامسونگ | علت شارژ نشدن گوشی در حالت روشن
شما چه تجربه از شارژ نشدن گوشی سامسونگ در حالت خاموش دارید؟

در این مقاله با ۹ راهکاری که معرفی کردیم مشکل شارژ نشدن گوشی سامسونگ در حالت خاموش را بررسی کردیم. مشکل عدم شارژ گوشی سامسونگ می‌تواند از پریز برق گرفته تا کابل شارژ، آداپتور، باتری گوشی، مشکلات نرم‌افزاری و مشکلات سخت‌افزاری باشد.

چنانچه شما تجربه‌ای از حل مشکل شارژ نشدن گوشی سامسونگ در حالت خاموش را دارید در بخش کامنت‌ها نظرات خود را با ما و دیگر مخاطبان وبلاگ جانبی به اشتراک بگذارید.

خرید لوازم جانبی اصل عمر مفید گوشی را بالا می‌برد. بهتر است بدانید که فروشگاه اینترنتی جانبی امکان دسترسی به لوزام جانبی اورجینال را برای کاربران ایرانی فراهم آورده تا در سراسر ایران بتوانید هر گونه لوازم جانبی خود را به صورت اینترنتی ثبت سفارش کنید.

در جانبی از باتری، و گلس و شارژ گرفته انواع ، ، کابل شارژ، باتری و صد‌ها لوازم دیگر موجود است و می‌توانید بسته به نیاز خود محصول مورد نیاز خود را خریداری کنید. در صورت عدم رضایت از کالا تا ۷ روز می‌توانید محصول خریداری شده خود را برگشت بزنید.

https://khabarian.ir/68916/%d9%85%d8%b4%da%a9%d9%84-%d8%b4%d8%a7%d8%b1%da%98-%d9%86%d8%b4%d8%af%d9%86-%da%af%d9%88%d8%b4%db%8c-%d8%b3%d8%a7%d9%85%d8%b3%d9%88%d9%86%da%af-%d8%af%d8%b1-%d8%ad%d8%a7%d9%84%d8%aa-%d8%ae%d8%a7%d9%85/

آخرین مطالب